Zestaw stereo - MARANTZ STEREO 70s + Dali OBERON 7

 • Kod: 4679
 • Dostępność: zapytaj o dostępność zapytaj o dostępność

 • Historia ceny
 • kpl.
 • 9 197,00 zł 7 697,00 zł
 • Credit Agricole raty, Płatność za pobraniem gotówką, Płatność przelewem na konto, Santander Consumer raty, Płatność gotówką , płatnosć kartą płatniczą, BLIK
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Stereofoniczny zestaw z funkcjami sieciowymi zbudowany w oparciu o kolumny Dali Oberon 7 i amplituner Marantz STEREO 70s

 

OPIS ZESTAWU -

Amplituner stereofoniczny

Marantz Stereo 70s

Wejdź do nowego świata wysokich osiągów, historycznego dziedzictwa i legendarnego kunsztu.

MUZYCZNY I FILMOWY

75 W na kanał

W pełni dyskretny wzmacniacz stereo zapewnia czysty, szczegółowy, ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk z dowolnego źródła.

8K HDMI

Sześć wejść HDMI (3 8K) jest kompatybilnych ze streamerami, konsolami do gier, odtwarzaczami Blu-Ray i nie tylko. HDMI-ARC umożliwia proste podłączenie do telewizora lub projektora.

Dwa wyjścia subwoofera

Dodaj głębokie i mocne basy dzięki dwóm wyjściom subwoofera. Dostosuj basy do perfekcji, korzystając z rozbudowanych opcji konfiguracji głośników i subwoofera dostępnych w menu.

Wyjście przedwzmacniacza

Wykorzystaj tryb przedwzmacniacza do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza, aby uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku i większą moc, jeśli zdecydujesz się na późniejszą modernizację.

 

UWIERZ W JAKOŚĆ

Kino domowe z tylko dwoma kanałami

STEREO 70s łączy elastyczność i funkcje dostępne w naszych amplitunerach AV z serii CINEMA w smukłym i prostym amplitunerze 2-kanałowym. 8K HDMI plus ARC ułatwia podłączenie inteligentnych telewizorów, konsol do gier i systemów przesyłania strumieniowego. Wyświetlacz ekranowy wykorzystuje ekran telewizora, aby pomóc w konfiguracji. Obsługa do 2 subwooferów oznacza mnóstwo głębokich basów, nawet w przypadku korzystania z małych głośników półkowych.

 

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Starannie zaprojektowany z wykorzystaniem specjalnie dobranych komponentów, STEREO 70s odkrywa naturalną głębię i moc dźwięku. Krystalicznie czyste cyfrowe dekodowanie do 192 kHz 24-bitowego dźwięku i DSD otwiera nowy świat muzyki o wysokiej rozdzielczości z głębią, szerokością i klarownością niedostępną dla plików stratnych.

 

Smukły i elegancki

Wzornictwo Marantz jest ponadczasowo eleganckie - jest wyrazem muzycznych pejzaży dźwiękowych tworzonych przez produkty. Nasza filozofia równowagi i symetrii jest widoczna w naszym dźwięku i naszych projektach. Skrupulatnie zaprojektowany w kompaktowej obudowie, STEREO 70s pasuje tam, gdzie standardowy sprzęt nie może.

 

Wbudowany HEOS® Multi-Room Streaming

Wbudowana technologia HEOS® pozwala cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym pomieszczeniu w domu, zapewniając bezprzewodowy dźwięk w całym domu. Odtwarzaj ten sam utwór w każdym pokoju lub wybierz inny utwór dla każdego podłączonego pokoju - wybór należy do Ciebie.

 

Dane techniczne

Wzmacniacz Mocy
Liczba kanałów: 2
Moc wyjściowa (8 omów, 20 Hz – 20 kHz, 0,08% napęd 2-kanałowy): 75 W
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 0,7% napęd 2-kanałowy): 100 W
Dyskretny wzmacniacz mocy: Tak
Topologia wzmacniacza: Class A/B

Wejścia / wyjścia
Wejście/wyjście HDMI: 6 / 1
Wejście analogowe / Stałe wyjście poziomu: 3 in / out
Wejście gramofonowe (MM): Yes
Wejście cyfrowe: optyczne/koncentryczne: 1 / 1
Wyjście Multi-Room: analogowe / cyfrowe: 1 / 0
Wielokanałowe wyjście przedwzmacniacza: 2.2
Wyjście subwoofera: 2
Liczba terminali głośnikowych: 4
Głośnik A / B: Yes
Dźwięk USB: USB A (Host)
DAB+/FM Tuner: Tak

Wielokanałowe Technologie Surround
Maksymalna liczba kanałów przetwarzania (przedwzmacniacza): 2.1

HDMI
Całkowita liczba wejść HDMI / liczba Obsługa 8K: 6 / 3
Obsługa HDCP2.3: Tak
Wyjścia HDMI: główne / strefa: 1 / 0
Skalowanie w górę HDMI: 1080P/4K do 8K
Kanał zwrotny audio: ARC
Zakres dynamiczny wideo: HDR / HLG / Dolby Vision / HDR10+ / Dynamic HDR
ALLM (tryb automatycznego niskiego opóźnienia) Przejście do gier: Tak
Zmienna częstotliwość odświeżania / Szybki transport klatek: Tak / Tak
HDMI Pass-Through w trybie gotowości: Tak

Technologie Wydajności
Tryb Pure Direct: Tak
Pozłacane terminale RCA: Tak
Moduły wzmacniacza hiperdynamicznego (HDAM): Tak

Obsługa Plików Muzycznych
Formaty stratne: MP3 / WMA / AAC
Bezstratne formaty: FLAC HD 192/24 / WAV 192/24 / ALAC 192/31
Dźwięk DSD: 2.8 MHz / 5.6MHz
Odtwarzanie bez przerw: FLAC, WAV ,ALAC ,DSD
Wzmacniacz skompresowanego dźwięku: MDAX2: Tak
Udostępnianie dźwięku w sieci: Tak

Serwisy Streamingowe
HEOS Multi-room i streaming: Tak
Strumieniowe przesyłanie dźwięku AirPlay: AirPlay2
Radio internetowe: TuneIn
Spotify: Spotify Connect
Inne usługi przesyłania strumieniowego: Amazon Music HD/Amazon Music / TIDAL / Deezer / iHeart Radio / Napster / Soundcloud / Mood Mix
Roon tested: Yes

Łączność Sieciowa
Porty Ethernetowe: Tak
Retransmisja Bluetooth dla słuchawek Bluetooth: Tak (z regulacją głośności)
Bluetooth: Tak
Wi-Fi: Tak

Inteligentna Integracja Domu I Kontrola
Kompatybilność z asystentami głosowymi: Alexa / Google Voice Assistant / Apple HomePod
Aplikacja na smartfony i tablety (iOS i Android): Marantz AVR App
Zintegrowany HEOS Multi-Room: Tak
Kompatybilność z HEOS Link: IR/IP: Tak / Tak
Strefy multiroom: 1
Strefowe źródło dźwięku: HDMI/Opt, Coax/Network, USB/Analogowe: 2 Ch / 2Ch / Tak / Tak
Strefowe wyjście audio: głośnik / przedwzmacniacz: Nie / Tak
Diagnostyka HDMI: Tak

Inne
Wyświetlacz przedni: otwór na port OLED
Języki GUI: Angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, holenderski, polski, szwedzki, rosyjski
Asystent konfiguracji: Tak
Przyciski Smart Select na pilocie: Tak
Aktualizacja oprogramowania systemowego przez sieć / USB: Tak / Tak
Tryb ECO: Tak
Automatyczny wyłącznik: Tak
Wyłącznik czasowy: Tak

Ogólne
System zdalnego sterowania: RC-052SR
Zużycie energii w W: 210
Zużycie w trybie gotowości w W: 0.2
Zużycie CEC w trybie gotowości w W: 0.5
Zużycie sieci w trybie gotowości w W: Mniej niż 2.0
Co jest w pudełku: Jednostka główna, pilot zdalnego sterowania, baterie, antena DAB+/FM, etykiety na przewody, skrócona instrukcja obsługi, mikrofon Audyssey, podstawka na kartę mikrofonową, 2 zewnętrzne odłączane anteny, przewód zasilający.
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 442mm x 375mm x 109mm
Waga w kg: 8,4

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

DALI OBERON 7

Wizytówka pomysłów, tradycji oraz innowacji technologicznych

 

Podłogowa kolumna głośnikowa DALI OBERON 7 to prawdziwa wizytówka pomysłów, tradycji oraz innowacji technologicznych DALI - a wszystko to zawarte zostało w eleganckim i nowoczesnym designie. Na nowo definiuje to, co jest możliwe do uzyskania, zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i wyglądu - w swoim przedziale cenowym.

Dwa 7 calowe przetworniki niskotonowe oraz jeden ponadwymiarowy 29 milimetrowy, ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką zapewniają najwyższą jakość głębokiego basu bez względu na wielkość pomieszczenia. Mimo swojej wielkości kolumna ta jest zaskakująco delikatna oraz zachwyca swoją zdolnością do renderowania każdego stylu muzycznego w naturalny, realistyczny sposób.

 

Projektując serię kolumn głośnikowych DALI OBERON wybraliśmy najlepsze elementy z naszych obecnych komponentów oraz połączyliśmy je w serię, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku, nowoczesny wygląd oraz wszechstronność wykorzystania.

 

Duża podłogowa kolumna głośnikowa OBERON 7 wyposażona została w dwa przetworniki niskotonowe wykorzystujące technologię SMC oparte na włóknie drzewnym o średnicy 7 cali oraz wyjątkowo duży, przetwornik wysokotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką.

 

W połączeniu z dużą, ale elegancką obudową, OBERON 7 zapewnia najwyższą jakość głębokiego basu niezależnie od wielkości pomieszczenia. Pomimo swoich rozmiarów, ta kolumna jest zaskakująco delikatna oraz zachwyca swoją zdolnością do renderowania każdego stylu muzycznego naturalnie i realistycznie, nawet przy niższych poziomach głośności. To sprawia, że OBERON 7 jest idealnym wyborem do prawie każdej instalacji audio i każdego stylu muzycznego lub filmowego.

Dzięki OBERON 7, z łatwością zintegrujesz swoje kolumny głośnikowe w każdym pomieszczeniu. Zarówno materiały konstrukcyjne przetworników jak i geometria zastosowane w modelu OBERON 7 zostały wybrane w celu uzyskania szerokiego rozproszenia dźwięku w obszarze odsłuchowym. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy. W rezultacie doświadczysz dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikami. Dodatkową korzyścią jest znaczne zredukowane zniekształceń harmonicznych oraz dyfrakcji powodujących zniekształcenie częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Z tego powodu wszystkie kolumny DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

 

NOWOCZESNY DESIGN

Zaokrąglone krawędzie oraz rustykalny materiał wykorzystany do pokrycia przednich grillów DALI nadają serii OBERON lżejszy i bardziej nowoczesny wygląd. Ten wygląd jest wzmocniony przez elegancko ukształtowaną, aluminiową podstawę zastosowaną w dwóch modelach kolumn podłogowych.

 

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA SMC

Żelazny nadbiegunnik magnesu w przetworniku niskotonowym OBERON został zwieńczony opatentowanym dyskiem SMC - minimalizującym negatywne skutki działania żelaza. Wykorzystanie dysku SMC znacznie zmniejsza mechaniczne zniekształcenia, co również obniża ogólny poziom zakłóceń. Pozwala to na dłuższą przyjemność z odsłuchu, dostarczając relaksującą średnicę oraz zaskakującą ilość szczegółów w swojej klasie cenowej.

 

 

 

MEMBRANA Z WŁÓKIEN DRZEWNYCH

Przetwornik niskotonowy OBERON wykorzystuje membranę z włókna drzewnego z mieszanką drobnoziarnistej masy papierniczej wzmocnionej włóknami drzewnymi, co tworzy sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę. W połączeniu z nisko stratnym pierścieniem otaczającym oraz zawieszeniem typu spider, ta membrana doskonale odtwarza wszystkie mikro szczegóły brzmienia zawarte w sygnale - niefiltrowane - oraz z dużą dokładnością.

 

 

ŁATWE DO USTAWIENIA

Materiały konstrukcyjne przetworników, budowa zwrotnicy oraz geometria zastosowana w serii OBERON zostały wybrane w celu uzyskania szerokiego rozproszenia dźwięku. Zapewnia to dobrze zintegrowane brzmienie, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Dodatkową korzyścią jest znaczna redukcja zniekształceń harmonicznych oraz dyfrakcji powodujących zniekształcenia częstotliwości. Z tego powodu wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

 

 

 

 

PRZETWORNIK NISKOTONOWY

Kolumna OBERON 7 wyposażona została w parę nisko stratnych, 7 calowych przetworników niskotonowych, które zostały zoptymalizowane dzięki wykorzystaniu nowych membran z włókna drzewnego, które umożliwiają doskonałą reprodukcję delikatnego obszaru tonów średnich i niskich częstotliwości - tak jak każdy inny przetwornik wyprodukowany przez DALI. Membrany zostały wytworzone z drobnoziarnistej masy papierniczej, wzmocnionej włóknami drzewnymi, które tworzą sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę, w połączeniu z nisko stratnym pierścieniem otaczającym oraz zawieszeniem typu spider, membrana odtwarza wszystkie mikro szczegóły dźwięku zawarte w sygnale - niefiltrowane i z wysoką precyzją.

 

W przypadku kolumn OBERON 7 oraz OBERON 3, wybraliśmy przetwornik z 7 calową membraną, która ma o 15% większą powierzchnię niż powszechnie stosowane membrany o średnicy 6½ cala. Większa powierzchnia membrany umożliwia mniejszy skok cewki przy tym samym poziomie ciśnienia akustycznego w porównaniu do 6½ calowych przetworników niskotonowych. Umożliwia to również uzyskanie wyższego maksymalnego poziomu ciśnienia akustycznego, co pozwala na bezproblemową reprodukcję muzycznej dynamiki.

 

Membrana zwieńczona została gumowym obramowaniem, które wybrane zostało ze względu na swoje miękkie, bardzo elastyczne właściwości. Zapewnia to swobodny ruch membrany z bardzo niskim efektem tłumienia i umożliwia napędowi magnetycznemu na pełne kontrolowanie ruchu membrany.

 

SMC

Zastosowanie technologii SMC w kolumnie OBERON 7 znacznie zmniejsza mechaniczne zniekształcenia spowodowane przez histerezę i prądy wirowe. Te połączone usprawnienia w układzie napędu magnetycznego powodują znaczne obniżenie zniekształceń mechanicznych. Pozwala to kolumnie OBERON 7 dostarczać przyjemność z odsłuchu przez dłuższy czas, oferując relaksującą średnicę oraz zaskakującą ilość szczegółów w swojej klasie cenowej.

 

Napęd magnetyczny składa się z dużego magnesu ferrytowego, który otacza nadbiegunnik wykonany z unikalnej kombinacji żelaza oraz SMC. Wykorzystując żelazny ferryt do uformowania podstawy nadbiegunnika uzyskujemy tą korzyść, że negatywny wpływ żelaza jest zminimalizowany, pozostawiając 10 mm dysk SMC w otoczeniu nadbiegunnika, umieszczając go dokładnie pośrodku strefy pracy 4 warstwowej cewki. To umiejscowienie zapewnia maksymalny efekt wykorzystania SMC w środowisku pracy cewki, dzięki czemu uzyskuje się znacznie stabilniejsze pole magnetyczne.

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

Duży rozmiar membrany sprawia, że przetwornik wysokotonowy generuje wyższe ciśnienie akustyczne przy mniejszym wychyleniu, ograniczając ruch cewki do ściśle określonego minimum.

 

Przednia płyta otaczająca przetwornik wysokotonowy została zaprojektowana z podobną geometrią, jak w przypadku przetworników w modelach OPTICON i RUBICON, aby stworzyć optymalne warunki pracy dla miękkiej kopułki. Celem jest połączenie rozszerzonego pasma przenoszenia z szeroką dyspersją oraz niskim zabarwieniem.

Nowy ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 29 mm, zastosowany w OBERON 7, został wyprodukowany przez DALI i opracowany specjalnie dla serii OBERON - łącząc sprawdzone technologie z naszych istniejących serii DALI z nowymi funkcjonalnościami.

 

 

Ta ponadwymiarowa membrana o średnicy 29 mm zbudowana jest na bazie ultralekkiej plecionki oraz została dodatkowo zoptymalizowana pod kątem większej szerokości pasma w obszarze częstotliwości. Zapewnia to optymalną współpracę przetwornika średniotonowego z przetwornikiem wysokotonowym, tworząc zrównoważoną, niewymuszoną i bardzo spójną górną średnicę. W porównaniu z większością przetworników wysokotonowych z miękką kopułką dostępnych na rynku, materiał kopułki DALI jest lżejszy niż połowa masy konstrukcji konkurencyjnych (0,060 mg / mm2).

OBUDOWA

Porty basowe zostały umieszczone w tylnej części obudowy kolumny OBERON 7, optymalizując integrację z pomieszczeniem, oraz wykorzystując ścianę dla poprawy wydajności basów.

 

Wraz z serią OBERON, DALI prezentuje zupełnie nowy design przedniego grilla. Nowy, zaokrąglony przedni grill dodaje lżejszego i bardziej nowoczesnego wyglądu do serii kolumn głośnikowych. "Mountain Grey" to standardowy grill dostarczana wraz z jasnymi wykończeniami (White oraz Light Oak), a "Shadow Black" jest standardem przy ciemnych wykończeniach (Black Ash oraz Dark Walnut). Aby uzyskać w całości biały wygląd, grill "Marshmallow White" jest również dostępny jako wyposażenie dodatkowe.

 

Elegancko ukształtowana aluminiowa podstawa nadaje podłogowej kolumnie głośnikowej OBERON 7 lżejszy wygląd.

Obudowa kolumny głośnikowej OBERON 7 wykonana została z płyty MDF o wysokiej gęstości, obrabianej na CNC - obitej starannie dobranym, wysokiej jakości winylem. W obudowie OBERON 7 zastosowano bardzo stabilną konstrukcję z solidnymi usztywnieniami po wewnętrznej stronie obudowy w celu wzmocnienia. To przyczynia się do sztywności i praktycznie eliminuje rezonans w obudowie.

 

Aby zoptymalizować synchronizację czasową, kolumny zostały wyposażone w materiał tłumiący akustycznie wnętrze obudowy wzdłuż boków, u góry oraz dołu - ale nie po wewnętrznej stronie przedniej ścianki. Stwarza to bardziej bezpośredni kontakt między głośnikiem niskotonowym i portem basowym. W efekcie uzyskaliśmy bardziej precyzyjny bas oraz zwiększony "atak" w zakresie średnich tonów.

 
 
 

Specyfikacja​

 • Linia produktowa DALI OBERON
 • Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 36 - 26,000
 • Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88.5
 • Impedancja nominalna [Ω] 6
 • Maks. SPL [dB] 110
 • Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 - 180
 • Częstotliwość podziału [Hz] 2,300
 • Rodzaj zwrotnicy 2-way
 • High frequency driver, Quantity 1 x 29 mm
 • High frequency driver, Diaphragm type Miękka kopuła tekstylna
 • Przetwornik niskotonowy 2 X 7"
 • Low frequency driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego
 • Typ obudowy Bass Reflex
 • Strojenie bass-reflexu [Hz] 39.5
 • Wejścia Pojedynczy przewód
 • Rekomendowane umiejscowienie Podłogowy
 • Sugerowana odległość od ściany [cm] 20 - 80
 • Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 1015 x 200 x 340
 • Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi
 • Gumowe nóżki
 • Gwoździe
 • Front Grille
 • Masa [kg] 14.8