QUADRAL AURUM ALPHA Aktywne kolumny głośnikowe

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3554
  • Producent: Quadral
  • Dostępność: Czekamy na dostawę .
  • szt.
  • 34 999,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

wkrótce

 

AURUM ALPHA - Aktywne kolumny głośnikowe

Aurum Alpha / Gamma – kolumny aktywne

Firma Quadral wprowadza do swojej oferty w prestiżowej serii AURUM dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych o nazwach: „Alpha” i „Gamma”.

W obu modelach znajdują się:

• najwyższej klasy wzmacniacze audio 
• streaming sygnału High-resolution
• kalibracja pokoju odsłuchowego DIRAC®LIVE
• wysokiej klasy mikrofon pomiarowy
• zdalne sterowanie

ELEKTRONIKA

Skoncentrowana moc i wyrafinowana kontrola sygnału, to główne cechy nowej aktywnej elektroniki AURUM. W obu modelach przetworniki niskotonowe napędzane są przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Alpha 1Większy model, AURUM ALPHA, osiąga imponującą moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze sterowane są za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja wielokrotnie nagradzanego systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Model AURUM GAMMA przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu ALPHA znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

KONSTRUKCJA

Głównym założeniem konstrukcyjnym przyświecającym inżynierom przy projektowaniu nowych kolumn aktywnych było uzyskanie maksymalnej energii, dynamiki i wydajności z jak najmniejszych obudów.

 

Alpha 2Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej. Ta koncepcja jest idealna dla reprodukcji czystych, mocnych impulsów, a także melodyjnego i muzykalnego basu. Potrzebuje jednak głośników subniskotonowych o niskim współczynniku zniekształceń i bardzo dużej mocy. W kolumnach aktywnych AURUM nie stanowi to problemu. Bardzo wydajne wzmacniacze 350 W i 700 W gwarantują nieograniczoną dynamikę i znajdują się w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15cm i 18 cm.
W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu ALPHA to nieco większy przetwornik o długości 90mm natomiast natomiast w modelu GAMMA wstęga ma długość 70mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy. 

STREAMING

Najlepszą cechą aktywnych modeli AURUM, jest niewątpliwie możliwość strumieniowego oraz przesyłania muzyki z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji.

Możesz także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Jeśli lubisz słuchać radia, aktywny głośnik AURUM może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.
 
 

AURUM ALPHA - Aktywne kolumny głośnikowe

 PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 700 W
Pasmo przenoszenia 17-48000 Hz
 DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy 110/2900 Hz
 PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy quadral quSENSE® 90mm
Głośnik średniotonowy 2x 180 mm Ø quadral ALTIMA®
Gł. niskotonowy 2x 265 mm Ø quadral ALTIMA®
 KONSTRUKCJA
Rodzaj Trójdrożna
Typ obudowy Zamknięta
Wysokość 1210 mm
Szerokość 280 mm
Głębokość 510 mm
Waga 71,00 kg