Pro-Ject Debut PRO ( profesjonalna kalibracja gratis)

  • szt.
  • 3 890,00 zł
  • Credit Agricole Raty, Płatność za pobraniem(gotówka lub karta płatnicza), Płatność przelewem na konto , eRaty Santander Consumer Bank, Płatność gotówką , Płatność kartą kurierowi, płatnosć kartą płatniczą
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Pro-Ject Debut Pro 30th Anniversary gramofon edycja specjalna

Aby uczcić 30. rocznicę powstania, austriacka firma Pro-Ject wraca do korzeni i wypuszcza nowy model gramofonu z serii Debut, która swój debiut miała w 1998 roku. Jubileuszowa propozycja, Debut PRO opiera się na podstawowej konstrukcji serii, ale z nowym ramieniem, ulepszonym talerzem i satynowym czarnym wykończeniem, to nie tylko projekt atrakcyjny wizualnie, ale i brzmieniowo.

pro-ject debut

 

Konstrukcja bazuje na modelu Debut Evo, ale różni się od niego pod wieloma względami. Faktycznie, otrzymujemy klasyczny napęd z obudową wykonaną z płyty MDF, która jest ośmiokrotnie malowana. Silnik jest wbudowany w obudowę bezpośrednio pod talerzem, a ryzyko sprzężeń akustycznych ma minimalizować osadzenie cokołu na trzech wytłumionych nóżkach z opcją regulacji wysokości. Debiut Pro to jednakże pierwszy model Debut, w którym zastosowano jednoczęściową technologię ramienia typu sandwich z włókna węglowego i aluminium. Zastosowanie tych dwóch materiałów w rurze o średnicy 8,6 cala powoduje, że ramię jest zarówno lekkie, jak i sztywne, dobrze wytłumione i ekranowane. Łożysko ramienia to także zupełnie nowa, jednoczęściowa konstrukcja. Precyzyjne wykonanie przy użyciu frezarki CNC i pokrycie niklowanym wykończeniem ma zwiększyć trwałość oraz sztywność łożyska, zapewniając swobodny i płynny ruch ramienia oraz wyjątkową precyzję.

pro-ject debut

 

Nowo zaprojektowana podstawa ramienia pozwala na regulację zarówno azymutu, jak i pionowego kąta śledzenia (VTA), co pozwala na dostosowanie go stosownie do odsłuchiwanych płyt oraz naszych preferencji, a także umożliwia zastosowanie mat. Ramię jest dostarczane z fabrycznie zainstalowaną i wyrównaną nową wkładką Pick-IT Pro MM.

 

pro-ject debut

 

Wkładka Pick-IT Pro, oparta na klasycznym korpusie Ortofon 2M, to owoc ścisłej współpracy z Ortofonem. Producent zapewnia, że idealne połączenie komponentów pozwoliło na uzyskanie żywego i dynamicznego, a wręcz charyzmatycznego brzmienia.

 

pro-ject debut

 

Elektronicznie regulowany silnik synchroniczny napędza talerz i dba o najdokładniejsze i najbardziej stabilne prędkości. Antymagnetyczny ciężki talerz z odlewanego ciśnieniowo aluminium o średnicy 300m ma wewnątrz pierścień wykonany z TPE (termoplastycznego elastomeru), który pomaga wytłumić wszelkie rezonanse i minimalizuje zakłócenia. 

Oprócz fabrycznie zamontowanej wkładki Pick-IT Pro, w zestawie otrzymujemy także przezroczystą osłoną przeciwpyłową i kabel phono Connect-IT E (RCA).

 

pro-ject debut

 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Gramofon jak każde analogowe urządzenie mechaniczne wymaga szczególnej dbałości podczas eksploatacji.

Fundamentem optymalnej pracy każdego gramofonu jest dbanie o czystość igły wkładki oraz płyt. W tym celu każdy użytkownik gramofonu powinien posiadać szczotki – oddzielną do czyszczenia płyty oraz igły. Ponadto producenci oferują gotowe myjki do płyt oraz specjalne płyny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala zachować gramofon w należytej czystości jest pokrywa. Zaś w przypadku płyt gramofonowych pistolet antystatyczny. Dodatkowo dłuższą żywotność płyt zapewnia wysokiej klasy mata.

Aby gramofon mógł być prawidłowo eksploatowany najpierw należy skalibrować go z wkładką. W tym celu niezbędny jest szereg akcesoriów: przeciwwaga, poziomica, waga do pomiaru, szablon.

Akcesoria mogą także służyć do bezpośredniej korekcji brzmienia systemu stereo. Mowa tu o na przykład o dociskach płyt, które słyszalnie wpływają na poprawę brzmienia – dzięki zredukowaniu wibracji podczas kontaktu igły z płytą winylową.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
PARAMETRY: ------
Wkładka w zestawie: TAK
Sterowanie:  Automatyczny
Typ ramienia:  jednoczęściowe karbonowo-aluminiowe
Napęd:  Paskowy
Typ wkładki:  MM/MI
Mocowanie:  1/2 cala
Pokrywa: TAK
Talerz: 300mm odlewany ciśnieniowo aluminiowy talerz z tłumieniem TPE i matą filcową
Prędkości obrotowe: 
  • 33 i 1/3 RPM
  • 45 RPM
  • 78 RPM
Długość ramienia: 8.6 cala
Overhang: 18.5mm
SEKCJA AUDIO: ------
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
:: osłona przeciwpyłowa
:: Zasilacz 15V DC / 0,8A
Zużycie prądu:  4W
Wysokość: 11.3cm
Szerokość: 41.5cm
Głębokość: 32cm
Waga: 6kg
Gwarancja: 24 miesiące
Odchylenie / pływanie obrotów: 33: +/-0,16%; 45: +/-0,14%
Tolerancja obrotów: 33: +/-0,40%; 45: +/-0,50%