Panasonic DP-UB9000EG1- Blu-ray Ultra HD (4K/HDR)

 • Kod: 4196
 • Producent: PANASONICPANASONIC
 • Dostępność: zapytaj o dostępność zapytaj o dostępność

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 4 699,00 zł brutto
 • szt.
 • 4 599,00 zł
 • Credit Agricole raty, Płatność za pobraniem gotówką, Płatność przelewem na konto, Santander Consumer raty, Płatność gotówką , płatnosć kartą płatniczą
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Panasonic DP-UB9000


Odtwarzacz 4k Premium

Model UB9000 to odtwarzacz Ultra HD Blu-ray klasy referencyjnej. Korzysta on z unikatowych technologii przetwarzania chrominancji i przetwarzania HDR firmy Panasonic, które pozwalają uzyskać w domu obraz w jakości kinowej. W połączeniu z rozwiązaniami konstrukcyjnymi i podzespołami dobranymi z myślą o zapewnieniu najwyższej możliwej jakości dźwięku pozwala to na uzyskanie oszałamiająco pięknego obrazu i dźwięku.

Wyjątkowe technologie przetwarzania obrazu pozwalają uzyskać kinowe wrażenia rodem z Hollywood
Procesor HCX do obsługi obrazu Blu-ray Ultra HD Model 4K PRO HDR odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Panasonic jest wyposażony w procesor HCX obsługujący obraz Ultra HD Blu-ray. Jego wyjątkowa technologia przetwarzania pozwala uzyskać niezwykłą jakość obrazu. Precyzyjne odwzorowanie kolorów i efektu HDR — niezbędnych elementów technologii Ultra HD stanowiących podstawę obrazu o wysokiej rozdzielczości. Efektem są całkowicie nowe, niespotykane dotąd wrażenia. * HCX to skrót od Hollywood Cinema Experience. * Pod nadzorem laboratorium firmy Panasonic w Hollywood.

 

Oszałamiający obraz w rozdzielczości 4K
Obsługa wielu formatów HDR Odtwarzacze Ultra HD Blu-ray firmy Panasonic obsługują wiele formatów HDR, takich jak HDR10 — standardowy format dla filmów i dysków Blu-ray UHD. Od niedawna obsługują one także odtwarzanie HDR dynamicznych metadanych w formacie HDR10+TM stanowiącym standard nowej generacji. Ponadto są zgodne ze standardami Dolby VisionTM i Hybrid Log-Gamma. Efekt synergii zapewniany przez opracowane przez firmę Panasonic oryginalne technologie odwzorowywania obrazu w wysokiej jakości umożliwia uzyskanie jeszcze większej ekspresji obrazu.

 

Jeszcze bardziej realistyczne materiały HDR
Optymalizator HDR Oryginalne technologie przetwarzania obrazu firmy Panasonic pozwalają uzyskać obrazy HDR w wyższej rozdzielczości. Do regulacji poziomu jasności obrazu używana jest funkcja mapowania odcieni. Ponadto można odtwarzać w optymalnej jakości nawet obrazy HDR ze zwykłych materiałów HDR10 lub telewizyjnych, które nie obsługują nowych formatów takich jak HDR10+ czy Dolby Vision.

 

Kinowa jakość
Obraz i dźwięk z certyfikatem THX® Model z certyfikatem THX® odwzorowuje kolory ze wszystkimi ich niuansami, co pozwala uzyskać bogaty, szczegółowy obraz — dokładnie taki, jaki chciał pokazać twórca filmu. Obrazowi towarzyszy realistyczny dźwięk przestrzenny. Możesz w domu oglądać filmy w jakości porównywalnej z kinową. * THX i logo THX są znakami towarowymi firmy THX Ltd., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

 

Maksymalna redukcja wibracji pozwala uzyskać doskonałą jakość dźwięku
Obudowa o wysokiej sztywności i niższym położeniu środka ciężkości Nowo opracowana podstawa napędu z przestrzenną, grubą płytą stalową mocuje napęd dysków optycznych do środka 2-warstwowej obudowy, aby zmniejszyć wibracje i hałas, gdy dysk się obraca. Na panelu przednim i panelach bocznych stosowana jest gruba warstwa aluminium. Zwiększa to sztywność obudowy i redukuje wibracje.

 

Czysty dźwięk z minimalnymi zakłóceniami
Układ przekształtnikowy AC/DC Zasilacz główny, który dostarcza energię do napędu optycznego i obwodów przetwarzania sygnałów wideo, generuje różne zakłócenia o częstotliwości od niskiej do wysokiej. Występują one na przykład podczas napędzania silnika przy odtwarzaniu dysków, uzyskiwaniu dostępu do pamięci i komunikacji między obwodami peryferyjnymi. Dzięki odseparowaniu mocy dostarczanej do cyfrowo-analogowego przetwornika audio i analogowego obwodu wyjściowego uzyskiwana jest redukcja zakłóceń. Ponadto sterowanie za pomocą przełączania miękkiego pozwala zredukować zakłócenia generowane przez sam zasilacz.

 

Uniwersalne wyjścia audio o wysokiej jakości
Wyjście 2-kanałowe (XLR/RCA) i wyjście 7.1-kanałowe Wyjście 2-kanałowe i wyjście 7.1-kanałowe są odseparowane. Ponadto wyjście 2-kanałowe jest wyposażone w zbalansowane złącze wyjściowe XLR w uzupełnieniu do złącza RCA.

 

Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212798.jpg.pub.crop.pc.thumb.640.1200

 

 

Odtwarzacz Blu-ray Ultra HD DP-UB9000

Urządzenie klasy referencyjnej o doskonałej jakości obrazu i dźwięku

Model UB9000 to odtwarzacz Blu-ray Ultra HD klasy referencyjnej. Korzysta on z unikatowych technologii przetwarzania chrominancji i przetwarzania HDR firmy Panasonic, które pozwalają uzyskać w domu obraz w jakości kinowej. W połączeniu z rozwiązaniami konstrukcyjnymi i podzespołami dobranymi z myślą o zapewnieniu najwyższej możliwej jakości dźwięku pozwala to na uzyskanie oszałamiająco pięknego obrazu i dźwięku.

* Wygląd, funkcje i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212799.png.pub.thumb.96.128
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212800.png.pub.thumb.96.128
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212802.png.pub.thumb.96.128
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212803.png.pub.thumb.96.128
 

Funkcje

 

Procesor Hollywood Cinema Experience

Ten model jest wyposażony w procesor HCX obsługujący obraz Blu-ray Ultra HD. Jego wyjątkowa technologia przetwarzania pozwala uzyskać niezwykłą jakość obrazu. Precyzyjne odwzorowanie kolorów i efektu HDR — niezbędnych elementów technologii Ultra HD stanowiących podstawę obrazu o wysokiej rozdzielczości. Dzięki nim możesz oglądać obraz, jaki nie był dostępny nigdy wcześniej.

 
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1215187.jpg.pub.thumb.644.644
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1215198.jpg.pub.thumb.644.644
 

Oszałamiający obraz w rozdzielczości 4K

Obsługa wielu formatów HDR — Odtwarzacze Blu-ray Ultra HD firmy Panasonic obsługują wiele formatów HDR. Od niedawna obsługują one także odtwarzanie dynamicznych metadanych standardu nowej generacji HDR10+™. Ponadto są zgodne ze standardem Dolby Vison™. Efekt synergii zapewniany przez oryginalne technologie odwzorowywania obrazu w wysokiej jakości umożliwia uzyskanie jeszcze większej ekspresji obrazu.

 
 

Oszałamiające barwy i szczegóły

Technologie z laboratorium Panasonic Hollywood Laboratory — stanowiące podstawę prac nad rozwojem standardu Blu-ray — znalazły zastosowanie w wyjątkowej technologii „4K High-Precision Chroma Processing” firmy Panasonic. Sygnały kolorów obrazu 4K (4:2:0) są interpolowane do rozdzielczości 4K (4:4:4) przy zastosowaniu wielokanałowego procesu chromatycznego, by uzyskać naturalną fakturę i głębię.

 
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1310158.jpg.pub.thumb.644.644
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1310155.jpg.pub.thumb.644.644
 

Redukcja wibracji pozwala uzyskać doskonałą jakość dźwięku

Obudowa o wysokiej sztywności i niższym położeniu środka ciężkości — Nowo opracowana podstawa napędu z trójwymiarową, grubą płytą stalową mocuje napęd dysków optycznych do środka dwuwarstwowej obudowy, aby zmniejszyć wibracje i hałas, gdy dysk się obraca. Na panelu przednim i panelach bocznych stosowana jest gruba warstwa aluminium. Zwiększa to sztywność obudowy i redukuje wibracje.

 
 

Uniwersalne wyjścia audio o wysokiej jakości

Wyjście 2-kanałowe (XLR/RCA) i wyjście 7.1-kanałowe — Wyjście 2-kanałowe i wyjście 7.1-kanałowe są odseparowane. Ponadto wyjście 2-kanałowe jest wyposażone w zbalansowane złącze wyjściowe XLR w uzupełnieniu do złącza RCA.

 
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1215207.jpg.pub.thumb.644.644
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1227694.jpg.pub.thumb.644.644
 

Stylowy wygląd i wysoka jakość

Konstrukcja klasy referencyjnej — Na panelu przednim i panelach bocznych stosowana jest gruba warstwa anodyzowanego aluminium. Pomaga to zredukować wibracje i zwiększyć sztywność obudowy w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku, a jednocześnie uzyskuje się wzornictwo doskonale pasujące do modelu klasy referencyjnej.

 
 

Od teraz treści internetowe także będą w jakości 4K

Zgodność z usługami VOD 4K — Ponieważ serwisy takie jak NETFLIX, Prime Video i YouTube dystrybuują już internetowe filmy wideo w jakości 4K, na wyciągnięcie dłoni masz bogaty wybór materiałów wysokiej jakości. Sygnał internetowych filmów wideo wysokiej rozdzielczości jest przetwarzany przez opracowany przez firmę Panasonic procesor 4K High-Precision Chroma, by uzyskać wyraźny i piękny obraz.

 
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1215189.jpg.pub.thumb.644.644

Specyfikacja

 

 • BD-ROM, Ultra HD Blu-ray / FULL HD 3D / BD-Video: tak
 • BD-RE/ BD-RE DL (Ver.3), BDAV/ AVCHD/ AVCHD 3D/JPEG/ MPO: tak
 • BD-R (wersja 1.3) / BD-R DL (wersja 2), BDAV/ AVCHD/ AVCHD 3D/ MKV/ JPEG/ MPO: tak
 • DVD DVD-Video: tak
 • DVD-R*1/DVD-R DL*1/DVD-RW*1, AVCHD/MKV: tak/ tak*
 • DVD-Video / Nagrywanie wideo w formacie DVD: tak
 • FLAC/WAV/ALAC/DSD/WMA/AAC/MP3/AIFF  tak (DVD-R/ DVD-R DL), JPEG/MPO: tak
 • (DVD-R/ DVD-R DL) +R*1/+R DL*1/+RW*1
 • Wideo/AVCHD tak
 • CD, CD-R/ -RW, CD-DA/ DTS-CD: tak
 • MKV: tak (CD-R/-RW)
 • FLAC/WAV/ALAC/WMA/AAC/MP3/AIFF: tak
 • (CD-R/-RW), JPEG/MPO: tak
 •  

SYSTEM AUDIO               

 • Dolby Digital / TrueHD: tak (dekodowanie i dekoder zewnętrzny*2)
 • Dolby Digital Plus: tak (dekodowanie i dekoder zewnętrzny*2)
 • DTS-HD Master Audio / DTS-HD High Resolution Audio: tak (dekodowanie i dekoder zewnętrzny*2)
 • FLAC: tak (maks. 192 kHz/24 bity)
 • Dolby Atoms/DTS:X: tak (dekoder zewnętrzny*2)
 • WAV: tak (maks. 384 kHz/32 bity)
 • ALAC: tak (maks. 96 kHz/32 bity [7.1], 176,4/192 kHz/32 bity [5.1])
 • DSD (DFF, DSF): tak (2,8 MHz [2 kanały/5.1], 5,6 MHz [2 kanały/5.1], 11,2 MHz [2 kanały])
 • AIFF: tak (maks. 384 kHz/32 bity [2 kanały])
 • Złącza USB: Przód: 1 (USB 2.0 High Speed), Tył:1 (USB 3.0 Super Speed)
 • Odtwarzanie MKV/MP4 (H.264/HEVC), TS (MPEG-2/H.264/HEVC): tak
 • JPEG/MPO: tak
 • FLAC/WAV/ALAC/AIFF/DSD (DFF, DSF)/WMA/AAC/MP3: tak (odtwarzanie bezprzerwowe: FLAC/WAV/AIFF/DSD(DFF, DSF))
 • MPEG-2/AVCHD/AVCHD 3D: tak

OBRAZ WYSOKIEJ JAKOŚCI        

 • Procesor HCX dla obrazu Ultra HD Blu-ray: tak
 • HDR, HDR10+: tak
 • Dolby Vision: tak
 • Hybrid Log Gamma (HLG): tak
 • Optymalizacja HDR: tak
 • Skalowanie do rozdzielczości 4K 60p/ 50p/ 4:4:4 (HDMI2.0): tak*4*5, 24p/ 25p: tak*4*5
 • Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling: tak*4
 • Obsługa materiałów internetowych 4K (odtwarzanie filmów 4K*6 / odtwarzanie plików JPEG 4K*4): tak
 • 4K VOD: tak*7
 • Ustawienia wstępne rodzaju obrazu (Normal / Cinema / Fine Cinema / Retro Cinema / Animation / Live)*8 Blok / Losowo / Redukcja zniekształceń krawędzi (Mosquito Noise Reduction): tak
 • Wideo na żądanie w jakości HD: tak
 • Ultra HD Premium: tak
 • Certyfikat THX: tak
 • Deep Colour: tak
 • x.v.Colour: tak*9

DŹWIĘK WYSOKIEJ JAKOŚCI      

 • Podwójne HDMI: tak
 • Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process): tak
 • Sieciowe odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości (DLN: tak*10 (FLAC/WAV/ALAC/AIFF/DSD/WMA/AAC/MP3)
 • Niezwykła czystość dźwięku: tak
 • Cyfrowa symulacja dźwięku wzmacniacza lampoweg: tak (do 192 kHz/32 bity)
 • Remastering dźwięku przestrzennego: tak*11 (do 192 kHz/32 bity)
 • Przetwornik audio D/A: tak
 • Izolator: tak
 • FUNKCJA INTELIGENTNA           
 • Wyświetlacz: tak (matryca punktowa)
 • Zdalne sterowanie: tak
 • Położenie napisów / Regulacja jasności: tak
 • Głosowe sterowanie wyświetlaniem (Asystent Google / Amazon Alexa) (funkcja dostępna w języku angielskim brytyjskim i niemieckim): tak
 • HDAVI Control 5 (VIERA Link): tak
 • Aplikacje internetowe: tak*13
 • Kopia obrazu na smartfonie/tablecie: tak*12
 • Przeglądarka internetowa: tak
 • System bezprzewodowy LAN: tak (wbudowany) IEEE802.11 a/b/g/n/ac
 • Odtwarzanie HDD: tak*14
 • Dostęp do dysku sieciowego: tak
 • BD-Live™: tak*15
 • Odtwarzanie treści sieciowych (klient i moduł renderujący): tak*10

ZŁĄCZA               

 • Wyjście HDMI: Tak (2)
 • Wyjście cyfrowe: tak
 • Wyjście cyfrowe Coaxial: tak
 • Wyjście analogowe audio LR: tak (zbalansowane XLR / pozłacane)
 • 7.1-kanałowe wyjście analogowe dźwięku: tak (pozłacane)
 • Złącze LAN (Ethernet): tak (Ultra HD Blu-ray, odtwarzanie treści sieciowych*10, BD-Live™*15, aplikacje internetowe*13 i aktualizacja oprogramowania układowego)        

System wideo

 • PAL/ NTSC
 • Pobór mocy
 • Zasilanie: 220–240 V AC, 50 Hz  
 • Normalne użytkowanie: 40 W
 • Tryb czuwania (szybki start wyłączony) – tryb czuwania z obsługą sieci wyłączony: 0,4 W
 • Tryb czuwania (szybki start wyłączony) – tryb czuwania z obsługą sieci włączony: 2 W

WYMIARY, MASA           

 • Wymiary (szer. x wys. x dł.): 430 x 81 x 300 mm *17
 • Masa: 7,8 kg
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212806.png.pub.thumb.644.644
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212807.png.pub.thumb.96.128
Procesor HCX do obsługi obrazu Blu-ray Ultra HD
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212821.png.pub.thumb.96.128
HDR10+
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212823.png.pub.thumb.96.128
Dolby Vision
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212825.png.pub.thumb.96.128
Optymalizacja HDR
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212829.png.pub.thumb.96.128
Technologia 4K High Precision Chroma Processing
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212830.png.pub.thumb.96.128
Obraz i dźwięk z certyfikatem THX®
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212832.png.pub.thumb.96.128
Zbalansowane złącza wyjściowe XLR
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212833.png.pub.thumb.96.128
Wielokanałowe wyjście analogowe (7.1)
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212834.png.pub.thumb.96.128
Dwa złącza HDMI
Panasonic DP-UB9000EG1 ast 1212811.png.pub.thumb.96.128
Odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości