Magnat Transpuls 1500

 • szt.
 • 1 799,00 zł
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Magnat Transpuls 1500

Podłogowa kolumna głośnikowa w stylu RETRO

Transpuls 1500, to pełnowymiarowy retro głośnik podłogowy z 15-calowym głośnikiem niskotonowym i dynamicznym głośnikiem wysokotonowym.
Głośnik ten swoją budową doskonale nawiązuje do znanych konstrukcji Klipsh Heresy czy legendarnych polskich Altusów, jednak wyróżniając się znacznie lepszą jakością dźwięku.
Magnat Transpuls 1500 jest wyposażony w klasyczne elementy tej kategorii głośników, ale został opracowany przy użyciu nowoczesnych narzędzi programistycznych, takich jak nasz laserowy system pomiarowy Klippel®.
W głośniku niskotonowym zastosowano najwyższej klasy głośnik 38 cm / 15 cali. Nie chcieliśmy kompromisu w sercu Transpuls 1500. Ale nie tylko średnica głośnika niskotonowego decyduje o sile basu i dynamice; dla doskonałego funkcjonowania, wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana i wdrożona strukturalnie.
Głośnik niskotonowy działa tutaj w specjalnej obudowie typu bass reflex (CRA = Controlled Reflex Alignment). Zwymiarowanie portu bas-refleksu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bas-refleksu i zamkniętej obudowy. Cel: Bardziej precyzyjny i głębszy bas z wysoką wydajnością. 

Magnat Transplus 1500

Większość nowoczesnych głośników obecnie jest smukła, te wąskie konstrukcja rzekomo są przyjazne dla wystroju salonu. Nie zawsze tak było.
Wiele głośników z gamy studyjnej i wiele legendarnych głośników z lat 60., 70. i 80. miało znacznie szerszy i bardziej obszerny design, a niektóre z nich osiągają obecnie bardzo wysokie ceny na międzynarodowym rynku wtórnym. Zastosowanie dużych jednostek basowych i dużych wewnętrznych głośników, umożliwia uzyskanie bardzo dynamicznego i potężnego brzmienia muzyki. Wielu miłośników rocka, soulu, jazzu i popu, a także słuchacze muzyki na żywo preferują ten pulsujący, mocny i bezpośredni dźwięk. Magnat Transpuls 1500 jest wyposażony w klasyczne elementy tej kategorii głośników.

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ GŁOŚNIKÓW

Głośnik niskotonowy to najwyższej klasy kaliber - 38 cm / 15 cali. Nie chcieliśmy kompromisu w rozmiarze i w sercu Transpuls 1500.
Jednak nie tylko średnica głośnika niskotonowego decyduje o sile basu i dynamice; dla doskonałego funkcjonowania, wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana i wdrożona strukturalnie. Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie typu bass-reflex (CRA = Controlled Reflex Alignment). Wymiarowanie portu bas-refleksu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bas-refleksu i zamkniętej obudowy. Cel: Bardziej precyzyjny, głębszy bas z wysoką wydajnością. 

Oprócz dużej, lekkiej membrany, 17-centymetrowy przetwornik ma zamkniętą obudowę. Oznacza to, że został zaprojektowany jako czysty głośnik średniotonowy.
Kolejną specjalną cechą jest głośnik wysokotonowy. Podobnie jak w przypadku wielu głośników klasy studyjnej, zakres wysokich tonów jest obsługiwany głośnik tubowy . Głośnik wysokotonowy Transpuls 1500 został zaprojektowany nie tylko jako promiennik szczelinowy. Głośnik ten ma również dwa przetworniki w ramach jednej konstrukcji, co skutkuje większą nośnością. Nazywamy ten projekt podwójnym skompresowanym głośnikiem tubowym. Ze względu na celowo kontrolowaną charakterystykę dyspersyjną całego głośnika, należy wybrać lekko pochyloną pozycję, gdy głośniki są umieszczone daleko od siebie. Dlatego obudowa nie nie jest przesadnie głęboka. Zwrotnica wykorzystuje filtrowanie 12 / 18db z korekcją fazy.

Transplus1500 technologie

FE Driver Dynamics
Zoptymalizowany system napędowy

Głośnik jako całość działa optymalnie, gdy jego poszczególne komponenty harmonizują ze sobą i mogą całkowicie skoncentrować się na własnej pracy. Aby zapewnić, że bass i głośnik niskotonowy będą w tym zestawie doskonale brzmiały, wyposażyliśmy je w technologię FE Driver Dynamics. Zoptymalizowany system napędu ferrytowego, kosze niemagnetyczne z wentylacją cewki drgającej i duże perforacje koszy zminimalizują straty elektryczne i mechaniczne. W ten sposób cała energia napędowa przepływa do reprodukcji sygnału, zapewniając tam maksymalną precyzję.


Klippel-Optimised System
System laserowo zoptymalizowany

Do opracowania i zaprojektowania wysokiej jakości głośnika potrzebne są różne rzeczy: talent, doświadczenie, pasja, głęboka znajomość praw fizyki i akustyki, a także cały szereg dalszych kwalifikacji. Nasi inżynierowie opracowują to wszystko.
Aby upewnić się, że potrafią w optymalny sposób przełożyć swoją ogromną wiedzę na praktykę, pracują tylko z najwyższej jakości narzędziami programistycznymi. Jednym z nich jest tak zwany system Klippel. Wspomagany laserem system pomiaru i symulacji, umożliwia pomiar i przewidywanie ostatecznych właściwości głośnika z niezrównaną dokładnością, nawet podczas trwającego procesu programowania. Efektem końcowym są głośniki o mniejszym poziomie zniekształceń.

Ferrofluid Cooled
Idealne chłodzenie głośników wysokotonowych

Aby głośnik wysokotonowy optymalnie śledził drobne i szybkie sygnały w jego zakresie roboczym, istotne jest, aby jego układ napędowy był jak najmniejszy. W tym samym czasie głośnik wysokotonowy powinien również być bardzo odporny, aby mógł wytrzymać nieskazitelne poziomy.
W głośnikach wysokotonowych chłodzonych Ferrofluidem, ich delikatna cewka drgająca jest otoczona magnetycznie przewodzącym specjalnym płynem znanym jako "ferro fluid" Płyn ustanawia termiczne połączenie z układem magnetycznym, pozwalając na skuteczne rozpraszanie ciepła generowanego podczas pracy. To rozwiązanie cechuje odporność i stale wysoka jakość dźwięku głośnika wysokotonowego.
Aby zapewnić, że może on dalej dokładnie podążać za sygnałem muzycznym, Magnat wybiera wyłącznie ferrofluidy o niskiej lepkości i optymalnych właściwościach.


WYGLĄD BEZKOMPROMISOWY

Wytrzymała obudowa z MDF w wykończeniu z ciemnego drewna z czarną przegrodą, zapewnia optymalne akustyczne warunki brzmienia dla używanych głośników. 
W połączeniu z solidną, zdejmowaną maskownicą z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo na podstawie głośnika, Transpuls 1500 emanuje urokiem wielkiej klasyki konstrukcji głośnika.
 

JEDEN GŁOŚNIK DLA WIELU WZMACNIACZY

Jego wysoka sprawność i dobra charakterystyka impedancji sprawia, że ​​Transpuls 1500 nadaje się do bardzo szerokiej gamy wzmacniaczy. 
Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny wzmacniacz cyfrowy, klasyczny wzmacniacz tranzystorowy czy konstrukcja lampowa: doświadczysz charakterystykę muzyki na żywo, tego wyjątkowego głośnika.


Specyfikacja Magnat Transpuls 1500:
 • System 3-drożny bas
 • Głośniki: 1 x 15", 38cm woofer, 1 x 6,5", 17cm średniotonowy, 2 x 1" tubowe wysokotonowe
 • Moc ciągła: 250/500 watów (RMS / Max.)
 • Sprawność: (2.8V / 1m) 95 dB
 • Impedancja: 4 - 8 omów
 • Pasmo przenoszenia: 16 - 35000 Hz
 • Częstotliwości zwrotnicy: 920 Hz, 4800 Hz
 • Zalecane moc wzmacniacza: 30 - 500 watów
 • Waga 37 kg