Arcam PA720 - 7-kanałowa końcówka mocy

  • Kod: 3987
  • Producent: ArcamArcam
  • Dostępność: zapytaj o dostępność zapytaj o dostępność

  • Historia ceny
  • szt.
  • 16 490,00 zł
  • Credit Agricole raty, Płatność za pobraniem gotówką, Płatność przelewem na konto, Santander Consumer raty, Płatność gotówką , płatnosć kartą płatniczą, BLIK
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Opis produktu

Arcam HDA PA720

W świecie kina domowego zdecydowanie największą popularnością cieszą amplitunery ze wszystkimi potrzebnymi układami w jednej obudowie, mniej popularne są natomiast zestawy dzielone. Wielu uważa, że rozdzielenie sekcji przedwzmacniacza i procesora AV z końcówką mocy nie daje odpowiednich korzyści, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę koszty obu rozwiązań, jednakże faktem jest, że systemy kina domowego najwyższej klasy korzystają z tzw. dzielonek. Do takich systemów przeznaczona jest końcówka mocy Arcam PA720. Jest to niezwykle masywne urządzenie z wielkim transformatorem i ogromną mocą pozwalającą napędzić 7 niezależnych kanałów.

Legitymuje się mocą 100W przy 8Ω i 140W przy 4Ω i to przy wysterowanych siedmiu kanałach. Mało tego, przy mniejszej ilości kanałów moc rośnie jeszcze bardziej do nawet 175W przy pięciu kanałach i aż 225W przy dwóch kanałach wysterowanych. Odpowiednią ilość prądu zapewnia ogromny transformator toroidalny o maksymalnym poborze 1500W. Pozwala to uzyskać swobodną dynamikę przy każdym poziomie głośności i pewność, że sprzęt nie dostanie nigdy nie dostanie zadyszki, prędzej poddadzą się bezpieczniki w naszym domu. Warto wspomnieć o tym, że do pewnego poziomu pracuje w klasie A, dopiero później płynnie przechodzi do dosyć rzadko spotykanej klasy G pozwalającej oszczędzać energię elektryczną bez szkody dla dźwięku.

Produkt ten daje wybór czy chcemy skorzystać z wejść zbalansowanych XLR czy zwykłych RCA, każdy kanał posiada indywidualne gniazda obydwu rodzajów. Poza tym posiada złącza do sterowania RS232 i ethernet na RJ45. Obrazu dopełniają klasyczne zaciski głośnikowe wysokiej jakości.

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany.

 

Funkcjonalność

Nowoczesny amplituner kina domowego to prawdziwy mózg domowego wielokanałowego systemu audio. Amplituner KD łączy w sobie już nie tylko przedwzmacniacz, amplituner radia oraz wielokanałową końcówkę mocy, ale także obróbkę obrazu, multiroom, odtwarzacz strumieniowy oraz przedwzmacniacz gramofonowy.

Najbardziej zaawansowane konstrukcje oferują znakomity dźwięk także w stereo oraz kilkustrefowy multiroom zarówno z poziomu przedwzmacniacza jak i końcówek mocy – z niezależną regulacją poziomu głośności oraz dopasowywaniem źródeł. Podobnie w kwestii obrazu – 2 niezależne strefy video to standard w najdroższych konstrukcjach.

Nawet mniej zaawansowaane amplitunery kina domowego oferują strumieniowe odtwarzanie plików cyfrowych audio przez frontowe gniazdo USB z pendrive'a lub dysku twardego oraz przez ethernet.

Aby ułatwić sterowanie tak bogatymi w funkcje jednostkami centralnymi producenci zwykli udostępniać bezpłatne aplikacje na tablety oraz smartfony, które bez pilota pozwalają na wygodne sterowanie każdą funkcją z dowolnego miejsca w domu.